Zima jak sviň. Navzdory veškerýmu oteplování a vzteklýmu prskání Grety Thunbergový v přístavu.
A proč? Protože je advent, je nula a aplikace řiká, že pocitově -6. Pro jednou se trefila. V prosinci bejvá kosa.

A taky to bývá čas zajíždění nového RB!
20191201_ROB_EM1X_C010488
KONEČNĚ! Nemohl jsem se dočkat, až tennhle krasavec dorazí. Zkoušel jsem ho v podobě prototypu ze všech stran. Ve sněhu, v hnědým sajrajtu i nugetě. Snažil jsem se z něj zdrncat samolepy i unavit šlapáním s bagáží přes půl Evropy. RB RX prototyp

Nový RX neprojevilo slabinu. Od prvního sednutí jsem věděl, že najít na něm chybku bude oříšek. Má vše – moderní geometrii a minimalistický RB dezig – na tom kole není vůbec nic , co tam být nemusí. A je duralový! Tudíž na rozdíl od plastových kol – kilometry, hodiny, FKTy a KOMy se počítají.
RX 3
RX 4
RX 5
RX 6
RX 7
20191201_ROB_EM1X_C010541
RX 8
RX 9
RX 10
Kolo s příběhem dostalo nový srdce. Přesněji řečeno, komponenty s příběhem putovaly na nový rám. Charakter byl zachován. Nejsem fanoušek leštěných věci. I bunda je hezká teprve, až když je ošoupaná.
A co se změnilo oproti předchůdci? To hlavní – geometrie! Rámem protočíte tlustý gumy. Náboje to pojme jen s pevnou osou. Upravena byla profilace trubek a hlavovka se dole rozšířila. Rám je prostornější, lehčí, pohodlnější, vyváženější a robustnější. Zůstal minimalisticky čistý a je český!

Voalá. Tady je. Nastoupil do služby. Bude se mu u mě líbit…povětšinou.
Bez názvu-1