Vrátil jsem se z Alp, kde jsme pracovali na nový kampani pro Hannah. Počasí jsme chytli tak trochu malou katastrofu, ale ve výsledku ty přívaly sněhu vyvolaly cosi z minulosti.
IMG_3585
Po návratu jsem večer hloubal a nakonec si zabalil sakypaky a šel se svézt na Bublavu. Mno a tím to začalo a málem i skončilo. Před tím jsem si pro informace o provozu zabrousil na jejich web. Ten překvapil. Dozvěděl jsem se tam, jak megalomanský projekty jsou plánované kolem lanovky. Apartmány, welness…zajímavý. Ve vesnici, kterou nedávno znemožnil projekt aquaparku v lokaci, kde si skoro každý musí kopat svojí studnu, ale to trochu odbočuju.
Největší parkoviště je na louce. Už roky a nikdo se (hádám) nestará, jestli čirou náhodou z těch čistočistejch fauvéček s průzračně čistýma emisema něco provozního nekape a nedělá neplechu prostředí, který máme k dispozici a který tak systematicky, bez náznaku respektu beztak decimujeme. No co já vim, mně do toho nic není, třeba to je něčí pozemek a ten ať si tam klidně těží uran, že jo.
Zaklepal jsem u kasy, jestli berou karty-neberou (nemyslím, že někde na Bublau je bankomat). Takže keš 500 za dva lístky plus zálohy na karty. Výsledkem bylo dvouhodinové oprávnění k jednomu z nejnudnějších večerních lyžování, jaký se snad dá zažít. Možná v Dubaji by to mohlo být horší. Po půl hodině na prázdný sjezdovce jsem si připadal jak robot a po hodině to vzdal. Nechci domýšlet, co by se dělo na sjezdovce plné lidí. Ono je to fuk, kopec je jakej je, s tím nikdo nic neudělá. Jde o cenu. Ach ovšem – ta je vlastně taková, kterou lidi zaplatí. Bude-li to stát čtyři kila a ňákej judla, co dovezl rodinu ve firemním Superbu na lyžovačku je vysolí – tak jí tím vlastně odsouhlasil – bohuhel. O cenách pivka a párku u turniketu jsem jen slyšel vyprávět legendy. Kdyby to byla pravda a ty tekutiny a pochutiny čistě hypoteticky nakupovali-nevím-třeba dole v Penny a pak to otáčeli nahoře u lanovky, tak asi nemají laciný nájmy, tipuju. Ale nešel jsem si nic dát, takže reálně nevím. Snad tomu tak není. Kolem a kolem za přestřelenou cenu večerní permice nabízí produkt, tak nudný a prázdný, že je jasný, že dobře ví, kdo je tady jednookým králem mezi slepci. Možná by chtělo jim zaslat informaci, že kopec pod lampama večerním cenám opravdu neodpovídá a asi by to chtělo, aby jim tu informaci někdo poslal klidně s dvěma průklepy, aby nezapadla. Ve mně zůstalo jen: “lidi jste normální?!”
Podprůměrnej kopeček počtem lanovek nezvětšíš, ale lampy jsou jenom tam, kde jsou. Kdyby za 2 večerní hodiny nechtěli skoro jak za cestu busem do Brna, tak by možná tenhle předraženej dyznylend začal dávat smysl.
IMG_3581
Druhý den textoval Hájis, že prej “zavzpomínáme na starý časy” a půjdem na večerní na Krajku. Po včerejším zklamání z Bublavskýho snu, jsem byl trochu v pokušení se na to vybodnout, ale nakonec se tam vydal. A ještě že tak. Starej vlek s vytahanou pomou, která ti buď uškubne zadek nebo se nezasune, až z ní vystoupíš. Dva obstarožní turnikety, který při troše snahy není problém překročit a možná i povalit. Ale za 150 pecka komorní lyžování na odpovídajícím kopci (ne není to žádná výzva, ale příjemný svezení na něm rozhodně je). Navíc tam jsou i mezičky a cesty, který trochu zpestří nudný obloukování a hlavně – i hlubokej! Tím nemyslím “japonsko”, ale fajn to tam nadnáší. Krásný večerní šudlání na kopci bez ambic. Vynikající! Vyvolal ve mně všechny pozitivní vzpomínky na lyžování mého dětství. Nemají děla, ale zrovna je fakt dobrej sníh, takže co. Cena odpovídá a je víc rozmělněná. Narozdíl od Bublavy nemusíte bejt v depresé z toho, že máte na lyžování jen hodinu a kolotočář u kasy nemá cenovou alternativu. Tohle byl povedenej večer.
20170117_R340329
20170117_R340342
20170117_R340323
20170117_R340348
20170117_R340351
Do třetice jsme vyrazili na šlapání. Prostě si vyťapat kolem kopce nahoru a pak ho sešumět dolů. Zadara. Svahy, který nejsou zalesněný tu nejsou prudký, ale sklon na jízdu jakštakš mají. Záleží co očekáváš. Já očekával procházku a nadnášecí pármimutový svezení v přemrzlým prašanu. Obojí na 100% vyšlo. Takže se zdá, že to furt ještě dává smysl.
Jak kde a jak komu.
20170118_R340475
20170118_R340481
IMG_6333
20170118_R340504

~rt