Tak je to tu. Zima nebyla a jezdili jsme od listopadu do března, vlastně imrvére. Až o tomto víkendu jsme, ovšem, otevřeli zdejší sezónu společně. Svět se dávno zmentosil, a proto čas mezi kraťákama versus zimní bundou versus čas mezi tím nikoho nepřekvapil.
Kořenová část našich skupinek je neměnná a s námi v různých intervalech jezdí „dočasně stálí“ jezdci. Ti se točí, přichází, odchází. Plus návštěvy. Letos nás bylo méně i s návštěvama. O to víc to odsejpalo a nebyli jsme jak školní výlet na přechodu. Jistota je, že v Nejdku budují jak vzteklí. Naštěstí! Zatímco já v Kraslau, díky dění na motorkách a 4kolkách už zanevřel na městský traily – Monkey, Easy atd, tak i přesto jsme se Sousedem strávili v lese slušných pár dnů. Připraveny byly vzdálenější traily a ty jsme v sobotu porůznu promixovali. Najezdili jsme tolik kilometrů, že v závěrečném XC trailu Lukáš najel klikacením v pěšině asi 14x delší vzdálenost a Radkovi se propadly tváře více, než normálně. Což je na pováženou.
Do Nejdku jako obyčejně přijelo víc lidí. Kluci přes „zimu“ nezaháleli a jejich tři novoty jsou peckový. Hlavně kamenná motanice z Paindlu se Trnkovi líbila převelice.
Bláto od kol nelítalo, naopak, v Nejdku se to sypalo jak v Teplau. Nevídaný. Asi by to chtělo deštík. Krásná modrá obloha, svěží větřík, semtam motýl, abych to zjednodušil – počasí jak na zájezdu R.O.H. a skvělý traily. To vše zabalte do dvou dnů s perfektní smečkou debilů a dostanete víkend po kterým toužíte.
~Trnka